Świetna zabawa i poprawa bezpieczeństwa? – Znalazłeś idealne połączenie!

Nasza firma daje możliwość wynajęcia najlepszych atrakcji wspierających bezpieczeństwo, gdzie edukacyjną „truskawką na torcie” jest miasteczko rowerowe. W zależności od potrzeb klienta jesteśmy w stanie stworzyć infrastrukturę dróg o dowolnej konfiguracji. Każda akademia rowerowa zaczyna się o przygotowania nowego układu dróg, skrzyżowań, oznakowania. To co na drogach powstaje miesiącami nasi instruktorzy budują w około 2 godziny. Każde miasteczko rowerowe jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Możliwość zbudowania największego miasteczka komunikacyjnego w Polsce zdecydowanie wyróżnia nas na rynku, dając ogromną przewagę konkurencyjną. Zbudowaliśmy do tej pory mobilne miasteczko rowerowe o rekordowej wielkości 85 x 60 metrów, co daje zabudowę infrastrukturą drogową o powierzchni 5100 m² i wadze 7 ton! Miasteczko drogowe o takich wymiarach to ogromne wyzwanie logistyczne, jesteśmy dumni, że przez nasze działania możemy wpływać na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Rowerowe miasteczko to mobilna atrakcja edukacyjna

Nie wiesz gdzie zbudować miasteczko komunikacyjne? Wewnątrz budynku czy na zewnątrz? Na trawniku, tartanie, asfalcie, kostce brukowej czy parkiecie? Nie przejmuj się, radzimy sobie w każdych warunkach. Realizowaliśmy szkolenia rowerowe dla dzieci w przeróżnych miejscach i sceneriach, prawdopodobnie nic nas już nie zaskoczy. Pomożemy dobrać odpowiednie miejsce i zbudujemy najefektywniejsze miasteczko rowerowe!

Maty tworzące drogi wykonane są z najwyższej jakości mieszanki kauczukowej o grubości 6 milimetrów. Pozwala ona na wysoki komfort jazdy, zapewniając uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo i amortyzację. Podczas budowy miasteczka nie ogranicza nas nic oprócz wyobraźni. Możemy zbudować ogromne rondo, wszystkie rodzaje skrzyżowań, nawet te z sygnalizacją świetlną, mnóstwo przejść dla pieszych, drogi jednokierunkowe i dwukierunkowe a nawet przejazd kolejowy. Sygnalizatory świetlne są ze sobą zintegrowane i nie potrzebują kabla zasilającego, ponieważ wyposażone są w akumulatory, które są w stanie wytrzymać do 8 godzin pracy. Posiadamy cały wachlarz znaków jak: znaki zakazu, nakazu, informacyjne i ostrzegawcze. Znaki mocowane są na plastikowych tyczkach ,które posiadają różne podstawy w zależności od tego czy podczas eventu zmagamy się z wiatrem czy jesteśmy w pomieszczeniu.

Miasteczko rowerowe dla rowerzystów to edukacyjna atrakcje plenerowa wspierająca bezpieczeństwo

Dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce, a wyjazdy za granicę nie są nam obce. Jeśli chcesz aby Twoja impreza oprócz świetnej zabawy nabrała wartości merytorycznych związanych z bezpieczeństwem drogowym to znajdujesz się w odpowiednim miejscu.

Miasteczko drogowe umożliwia uczestnikom naukę ćwiczenia zasad ruchu drogowego w charakterze: kierowcy roweru, pieszego oraz kierowcy pojazdu mechanicznego. Posiadamy rowerki oraz gokarty z nożnym napędem by jak najbardziej odwzorować ruch drogowy. Tworzymy miasteczka rowerowe o różnej specyfice i charakterze skrzyżowań. Nie lubimy się powtarzać dlatego każda nasza realizacja jest inna a miasteczko rowerowe inne.

Akademia rowerowa z wykorzystaniem miasteczka rowerowego

Nasza rowerowa akademia składa się z :

  • 360 mat o różnej charakterystyce, które tworzą drogi, skrzyżowania, przejścia dla pieszych i rondo.
  • 40 znaków drogowych, które są w stanie pokazać mnóstwo sytuacji z którymi spotykamy się w codziennym ruchu drogowym.
  • Sygnalizację świetlną, która jest w stanie nauczyć dzieci bezpiecznego zachowania na skrzyżowaniach i pasach.
  • Rowery o różnej wielkości w zależności od potrzeb klienta.
  • Profesjonalną obsługę instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

 

Miasteczko rowerowe jest to atrakcja dedykowana dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Z doświadczenia wiemy, że wzbudza ogromne zainteresowanie wśród dzieci i łączy naukę z zabawą. Jego konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo i zgodność z wymaganymi normami. Może być wykorzystane do szkolenia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zabawy dla dzieci lub jazdy konkursowej.
Często do naszych realizacji angażujemy miejscową policję, która zawsze bardzo chętnie służy pomocą w szerzeniu wiedzy o bezpieczeństwie. Wspólnie z policjantami w pouczający sposób potrafimy wdrożyć najmłodszych w świat kodeksu drogowego.

Miasteczko rowerowe nie tylko dla rowerzystów ale i dla pieszych

Podczas zajęć zwracamy uwagę aby dzieci miały świadomość w co powinien być wyposażony ich rower. Mowa tu m.in. o dwóch światłach, sprawnych hamulcach, elementach odblaskowych, sprawnym dzwonku i kasku. Edukacja w tej dziedzinie jest niezwykle ważna biorąc pod uwagę badania mówiące, że dzieci w wieku 6-12 lat mają największy problem z podzielnością uwagi, przez co sami dla siebie stanowią zagrożenie w ruchu drogowym. Ponadto mają one również problem z oceną prędkości nadjeżdżającego samochodu. Najwięcej wypadków drogowych wśród dzieci dotyczy dzieci w wieku 4-10 lat, chłopców. Ponad 68% wypadków zdarza się w godzinach popołudniowych. Około 31% dzieci zostało rannych podczas jazdy na rowerze w momencie wypadku. Ubiegły rok zamknął licznik takich zdarzeń na 12 000 wypadków! Wiemy, że wielu z nich można by uniknąć. Rowerowe miasteczko bardzo dobrze komponuje się z rowerowym torem przeszkód, który również znajduje się w naszym katalogu atrakcji.

 

Ostatni rok naszej firmy w liczbach z wykorzystaniem atrakcji miasteczko komunikacyjne:

-75 odwiedzonych miejscowości
-15 345 dzieci które miały okazję bawić się w miasteczku
-60 267 przejechanych km
-1 000 001 wymienionych uśmiechów

Miasteczko drogowe największe w Polsce

Wszyscy martwimy się o zdrowie naszych dzieci. Zadajmy sobie pytanie gdzie i kiedy mają się odpowiednio przygotować do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym? Jedyną poprawną odpowiedzią jest właśnie miasteczko ruchu drogowego podczas imprezy masowej lub podobnych działań. Rowerowa akademia poprzez zabawę i edukację wprowadzi najmłodszych w bezpieczny sposób do uczestniczenia w życiu drogowym.

Musimy uświadomić sobie, że nawet odwożąc dziecko do szkoły, nie uchronimy naszych pociech od sytuacji samodzielnego sprawdzenia się w ruchu drogowym. Warto przekazywać im tą wiedzę już od najmłodszych lat.

Miasteczko ruchu drogowego podczas imprezy plenerowej

Rowerowe miasteczko ruchu drogowego na hali sportowej

Nasze rowerowe akademie odwiedziły już każdy zakątek Polski, dlaczego jeszcze nie byliśmy u Ciebie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów miasteczko rowerowe na swoje wydarzenie.